GIMNAZIJOS VIZIJA

„Žaliakalnio“ gimnazija – tai demokratiška, moderni, atvira kaitai, nuolat besimokanti ir tobulėjanti švietimo įstaiga, įvaldžiusi šiuolaikines pedagogines technologijas ir ruošianti gyvenimui brandžius asmenis, gebančius siekti sėkmingos karjeros.

GIMNAZIJOS MISIJA

„Žaliakalnio“ gimnazija kuria  palankias sąlygas:

1. įgyti kokybišką vidurinį išsilavinimą;
  2. ugdytis savarankiško mokymosi įgūdžius;
  3. ugdyti mokinio kūrybiškumą;
  4. puoselėti tautines vertybes ir integraciją į Lietuvos ir Europos visuomenę;
  5. įdomiai ir įvairiapusiai popamokinei veiklai;
  6. puoselėti ir turtinti gimnazijos tradicijas;
  7. mokinių ir mokytojų, tėvų bendravimui  ir bendradarbiavimui;
  8. mokytojų profesiniam tobulėjimui.

GIMNAZIJOS FILOSOFIJA

Gimnazija ugdo asmenybę, gebančią tobulėti, savarankiškai ir kolektyviai spręsti asmenines ir visuomenines problemas, pozityviai veikti šiuolaikinį Lietuvos gyvenimą, kūrybiškai orientuotis šiuolaikinių technologijų pasaulyje, t.y. gebančią prisitaikyti prie prieštaringos šiuolaikinės realybės sąlygų.

Gimnazija užtikrina kiekvienos asmenybės teisę tapti atviros visuomenės piliečiu, besiremiančiu partnerystės ryšiais ir  galinčiu kūrybiškai plėtoti šalies kultūrines tradicijas, perimti šiuolaikinę  technologinę patirtį, puoselėti universalias moralines vertybes ir tautinę tapatybę.

Bendradarbiaudama su mokinių tėvais gimnazija stengiasi auklėti vaikinus ir merginas, turinčius tvirtus moralinius pagrindus ir platų akiratį, išsilavinusius, gebančius bendrauti ir bendradarbiauti,  sąmoningus piliečius, atsakingus, valingus ir pasiruošusius tolimesnei profesinei veiklai ir mokymuisi.

VEIKLOS PRINCIPAI

Šiuolaikinė vidurinė mokykla – demokratinių vertybių tęsėja ir įgyvendintoja, nuolat besikeičiantis ir atsinaujinantis mechanizmas, atsakingai reaguojantis į visuomenės gyvenimo ir pačio žmogaus pokyčius.

Šiuolaikinėje mokykloje svarbiausia žmogaus ugdymas, atitinkantis humanistinės orientacijos „Žmogus visų daiktų matas“ reikalavimus.

Šiuolaikinė mokykla orientuota išsaugoti ir turtinti Lietuvos kultūrą įsisavinant ir vykdant lietuvių ir rusių tautų kultūros sklaidą.

Pagrindiniai šiuolaikinės mokyklos veiklos principai yra žmogiškumas ir demokratiškumas (kiekvieno mokyklos bendruomenės nario iniciatyva ir asmeninė atsakomybė už gerą mokyklos vardą, asmeninių ir visuomeninių interesų dermė keliant mokyklos prestižą)

Logotipo autorė Natalja Berežnova,
buvė gimnazijos mokinė

ГИМН „ЖАЛЯКАЛЬНЕ“ ГИМНАЗИИ

слова Л.Гнеушевой

музыка Т.Кононовой, Е.Полкановой

В центре города морского,

На брегах балтийских вод,

Детство, юность – моя школа –

Сердце радуя, живет.

Мой учитель бескорыстный,

Гимн тебе поем!

Путь к познанию тернистый

Вместе мы пройдем!

И мы прославим твое имя, школа,

Заполним книги жизни белый лист,

Ты оставайся молодой и новой,

И выше знамя, юный гимназист!

Научила ты учиться,

Школьной дружбой дорожить,

Именем твоим гордиться,

Свою родину любить.

Как урок проходит быстро,

А за ним и целый год,

Новый выпуск гимназистов

За мечтой – вперед!

И мы прославим твое имя, школа,

Заполним книги жизни белый лист,

Ты оставайся молодой и новой,

И выше знамя, юный гимназист!

Так живи, «Жалякальне» гимназия,

Расцветай под сенью старых лип,

Пусть не гаснет юности фантазия,

Озаряя светом детский лик!