Prieš 32 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, Lietuvos teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta apgynė Nepriklausomybę ir pasipriešino sovietinių okupantų bei vietinių kolaborantų bandymui įvykdyti karinį perversmą.

Minint Laisvės gynėjų dieną 2023 metais, Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija prisijungė prie Tarptautinės istorinės teisingumo komisijos inicijuojamos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Sausio 13-ąją 8 val. gimnazijos languose sužibo atminties žvakutės.

Visų dėstomų dalykų mokytojai pirmąją pamoką skyrė mokinių pilietiškumo ugdymui. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai kartu su mokytojais aptarė tragiškus Sausio 13-sios įvykius – tai buvo naktis, kai Lietuvos žmonės dainomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę.

Dailės pamokose mokiniai piešė Sausio 13-ąją – išreiškė savo jausmus ir pagarbą šių įvykių dalyviams. Išanalizavę Vilniaus televizijos bokšto konstrukciją ir kūrybiškai interpretuodami šį statinį, III ir IV klasių mokiniai sukūrė trimatį projektą. II klasių mokiniai papuošė televizijos bokšto maketą tulpėmis, išlankstytomis origami technika.

Be to visą šią dieną pertraukų metu gimnazijos antro aukšto hole buvo rodomos skaidrės, kuriose užfiksuoti dokumentiniai kadrai, įamžinę 1991 m. Sausio 13 d. įvykius.

Skambantys akustinės gitaros garsai padėjo perteikti ir sukurti gimnazijos bendruomenės šios dienos nuotaiką – atmintis gyva, nes liudija!

Renginį įgyvendino G. Gumauskienė, J. Bezemskaja, T. Uporova, A. Charina-Vasiljeva, V. Baranovskij

Straipsnio autorė Jelena Bezemskaja