Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos biblioteka įkurta 1970 metais. 2000 metais prie bibliotekos pradėjo veikti skaitykla. 2001–2002 mokslo metais biblioteka tapo profilinio ugdymo dalyve. Tada dar vidurinės mokyklos bendruomenė ieškojo naujų mokymo metodų, būdų, telkė pedagogus dirbti novatoriškai, intensyvinti pamokos darbą, skatino mokinių savarankiškumą. Įgyvendinant šiuos ugdymo ir mokymo uždavinius, tradicinė biblioteka ir skaitykla nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų, todėl ji buvo pertvarkoma kaip informacijos centras, padedantis diegti naujas technologijas, taikyti alternatyvų mokymą.

Šiandien biblioteka iš tradicinės, įprastos bibliotekos perauga į biblioteką – informavimo ir kultūros centrą, kuris atitinka visos bendruomenės interesus. Bibliotekos kaita prasidėjo 2001 – 2002 mokslo metais. Per šį laikotarpį išplėstos patalpos.

Skaitykloje veikia 8 kompiuteriai su interneto prieiga. Kaupiamos magnetinės ir elektroninės laikmenos, įvairūs kūrybiniai darbai, renkama lankytojų poreikius atitinkanti informacinė medžiaga įvairiais klausimais. Įkurta savarankiško pasiruošimo klasė.

BIBLIOTEKOS FONDĄ SUDARO:

• 21 tūkst. egzempliorių grožinės literatūros
  • 20 tūkst. egzempliorių vadovėlių

BIBLIOTEKOS STRUKTŪRA:

• Abonementas
  • Skaitykla (12 vietų)
  • Internetinė skaitykla (8 vietų)
  • Savarankiško pasiruošimo klasė (12 vietų)

Informacijos amžiuje gimnazijos biblioteka veiklos prioritetu laiko informacinių gebėjimų formavimą naudojant informacines technologijas, bibliotekininko veikla integruojama į ugdymo procesą (vyksta informacinių įgūdžių formavimo pratybos, mokiniai mokosi rengti projektus).

Gimnazijos nuostatuose apibrėžtos pagrindinės bibliotekos funkcijos:

• Informacinė. Bibliotekoje suintensyvėjo informacijos kaita . Kaupiama ir siūloma informacija, reikalinga šiandien,  atitinkanti gimnazijos veiklos tikslus, prioritetus, lankytojų poreikius. Atsirado profesinio konsultavimo kampelis, naudingi interneto adresai. Kaupiamos magnetinės ir elektroninės laikmenos.
  • Kultūrinė. Gimnazijos siekis išugdyti visapusišką, gebančią bendrauti asmenybę tapo ir bibliotekos siekiu. Bibliotekoje organizuojame projektų pristatymus, susitikimus.
  • Metodinė. Biblioteka – informacijos centras teikia konsultacijas. Bibliotekoje buvo organizuojamos paskaitėlės „Informacinių gebėjimų ugdymas“, „Katalogai , kartotekos, jų paskirtis“.
  • Bibliotekininkas analizuoja savo veiklą, kartą per metus organizuoja anketines apklausas. Darbuotojas privalo žinoti darbo klaidas, mokinių ir mokytojų poreikius.

Savarankiško pasiruošimo klasė tai vieta, kurioje sudarytos sąlygos savarankiškam gimnazistų mokymuisi. Čia skatinamas gimnazistų mokymasis darbo grupėmis laisvų pamokų metu, pagal mokytojų paruoštas programas.

Šiandieninė biblioteka – tai erdvė, kurioje gimsta ir skleidžiasi idėjos. Mūsų gimnazijos biblioteka – tai bendras bibliotekininkių, administracijos, mokytojų darbas sudarant sąlygas mokinių savarankiškam darbui, kūrybai, informacinės kultūros ugdymui.

Taigi „Žaliakalnio” gimnazija savo bibliotekoje ne tik mokosi, šviečiasi, tobulėja, bet ir ilsisi, bendrauja.

SKAITYTOJAI APTARNAUJAMI:

BIBLIOTEKOJE