Sausio mėn. „Žaliakalnio” gimnazijos mokiniai Viačeslav Ivanov, Elen Petrosyan, Valerija Bogdanova, Marija Guliajeva dalyvavo Kretingos bibliotekos inicijuotame Lietuvos kultūros tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos finansuojamame projekte „Senosios Lietuvos literatūros atgimimas XXI a. kontekste”. Pasitelkiant kūrybišką literatūros pažinimo būdą projekto dalyviai buvo kviečiami Lietuvos autorių kūrinius atrasti ir patirti iš naujo, juos prikeliant į muzikinę prizmę.

Projekto pirmąjį etapą sudarė muzikinės dirbtuvės, kurių metu mūsų Gimnazijos mokiniai sukūrė dainą „Romansas XXI” pagal Vinco Mykolaičio-Putino eilėraštį „Romansas”.

Antrajame etape mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie kūrybinio darbo profesionalioje muzikos įrašymo studijoje, o projekto finaliniame renginyje  „SKRYDIS20230127” gyvai pristatyti savo sukurtą dainą.

Džiaugiamės, kad „Žaliakalnio” gimnazijos mokiniai galėjo dalyvauti šiame projekte bei tiesiogiai prisidėti prie senosios Lietuvos literatūros puoselėjimo šiuolaikiniame pasaulyje.

Plačiau apie projektą rašo Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka: https://www.kretvb.lt/naujienos/skrydis20230127-kretingos-biblioteka-simboliskai-tapo-pakilimo-taku-i-kitokia-literaturos-improvizacija/

Klaipėdos „Žaliakalnio” gimnazijos muzikos mokytoja Aleksandra Charina-Vasiljeva