Kaip rodo statistika, net 80 proc. žmonių pradeda rūkyti nesulaukę pilnametystės. Didžiausia tikimybė užtraukti pirmąją cigaretę – paauglystės laikas, kai iš smalsumo norisi išmėginti įvairias svaiginimosi priemones, mėgdžioti suaugusiuosius, pritapti kompanijoje. Paaugliams atrodo, kad būtent rūkymas – tinkamiausia priemonė, padedanti pamiršti problemas ar susirasti draugų. Todėl pastaraisiais metais išaugo jaunuolių, rūkančių elektronines cigaretes, skaičius. Jaunų žmonių nuomone, būtent šios cigaretės yra  nekenksmingos. O kaip yra iš tikrųjų?  Į šį ir kitus klausimus gegužės 12 dieną IIIa ir IIIc klasių mokiniams  atsakė gimnazijos psichologė Ina Šperling, kuri vedė klasės valandėlę  apie rūkymo ir elektroninių cigarečių žalą.

Klasės valandėlės metu mokiniai buvo supažindinti su elektroninių cigarečių žala, sklandančiais   mitais apie ,,sveikesnį dūmą”, reklamoje naudojamais poveikio metodais bei būdais. Psichologė akcentavo, kad nėra sveiko ar saugaus būdo rūkyti. Visose cigaretėse yra nikotino, kuris veikia centrinę nervų sistemą ir sukelia laikiną žvalumo bei malonumo pojūtį, o vėliau – priklausomybę. Be to, jauni žmonės linkę dalintis viena elektronine cigarete, o tai didina užkrečiamų ligų riziką. Rūkantys paaugliai lėčiau vystosi ir fiziškai, ir psichiškai, yra labiau linkę vartoti alkoholį ir narkotines medžiagas, darosi agresyvūs. Ir, žinoma, dažnai mokosi blogiau nei vidutiniškai.

I.Šperling  skatino visus susimąstyti apie rūkymo žalą, ragino vengti žalingų įpročių, rinktis sveiką gyvenimo būdą, o gauta informacija pasidalinti su draugais.

IIIa,c klasių auklėtojos: Jolanta Kalininienė ir Roma Šiukštienė